Monday, November 12, 2012

zombiye baglamak

benim her hangi bir filmden korkmam icin turunun korku olmasi gerekmez. yonetmenin ya da senaristin aklina bile gelmemis detaylardan kendime gerekli gereksiz gerilim yaratir, itinayla kendi senaryomu yazar, filmin dortte ucunu gozlerim kapali dinlerim ki gormedigim icin duydugum seslerden daha da bir gerileyim. iste bu aciklamadan da anlasilacagi gibi, testereler olsun, silent hiller olsun efendime soyliyim yaratik zombi vanpir filan alayindan uzak durur-dum gucum yettigince. peki ne oldu da gizli gizli, tek basima, telefonun kucuk ekraninda, gecenin kor karanliginda the walking dead izlemeye basladim? emin degilim ama suphelendigim bazi seyler var.

yavrukusum 5 gunde 3 dis patlatti. bir 3 de dayanmis damaklari zorluyor. gunun 12 saati yasadigimiz koala hayatina 12 saat de gece vardiyasi eklendiginden beri uykusuzluktan telef olmak uzreyim. 45 dakkada bir bogurerek uyanip sadece beni, yanyana degil sadece kucakta sallanarak uyumayi isteyen evladim sayesinde bunyem firsat buldugunda da uyumayi reddetmeye basladi. isyanini oldukca ilginc yollardan gozume sokmayi basardi. bu reddedislerinden birinde koalam kucagimda, dalmis tavani izlerken telefonumdan suursuzca izlemeye basladigim dizinin 2 sezonunu 3 gunde bitirdim. dizi kastinin insanlari canli yiyen yuruyen oluler olmasi onceleri benim de tuhafima gitti. sonucta kan gormeye de tahammulum yok zannederdim. korktum gerildim, aksamlari isiklari aca saca gezindim. sonra alistim. tadinda birakmak niyetindeyim ama Loriyle Carolu yediler mi nasil ogrenecegim??

6 comments:

derbay said...

Gece dizi izlemesi ve seri bölüm bitirilmesi böyle yan etkiler gösteriyor :)) Bende Fringe'i bitirme yolunda gece rüyamda paralel evrenden getirdiğim balet kocamla tanışmış bulunmaktayım...

Büyüme evresinin en cıncırıklı dönemi olan diş çıkarma süreci bitince geriye fazla macera da kalmıyor malesef :( Bundan sonra kendi trajedisini kendi oluşturacak; düşerek, vurarak, dudağını patlatarak çeşitli anılar yaratacak.

MorKoyun said...

ne guzel gelismeler varmis benim haberim yokmus:) tebrik ederim ama en cok Mercan'i:)
bugun alninin ayni kosesini 3 kere cesitli yerlere vurdu:( icim gidiyor ama kask takacak halim yok..
Fringe mi himm hemmen basliyorum:))

Ebruli said...

Uzun süre çocuklar için "kask" aradık. Ama herşeyi icat etmeyi bilen sivir zekalılar, çocuklara plastik bir kask yapmayı çok görmüşler. Kafaları ancak elektroniğe çalışıyor zaten bunların.
Halbuki çocuk kafasını her vurduğunda, beynindeki hücreler ölüyormuş. En azından evde koştururken bir dönem kask takılmalı bence...

Ashley said...

Ouwww wouuww ! The Walking Dead ! Bence izlemelisiniz, o kadar kötü değil ben sezon 3 6.episodedayım,HARİKA ötesi bir dizi. İnsanoglunun böyle bi atak yada olay karşısında nasıl tepki verebileceğini gösteriyor harika ! Off bazı bölümlerini abartısız 4er kez izlemişimdir, hem ilk bölümlerinde yurt odasında kalıyordum upuzun koridorları olan, düşünün ne biçim malzemeler cıkar, şimdi kaldıgım ev dublex ve dev gibi :D O da iyi na ? :D İyi eglenceler,diş cıkaran bıcırık umarım iyileşir biran evvel, atlatır

Anonymous said...

Ebrulican burada kask mevcut ama kafa egrilerini duzeltme amacli satiliyor, hucre olmesin diye alip takan var midir sanmiyorum zira oldukca daral verici bir nesne. Ben bu tip konularda 'helikopter anne' degilim:) ha zaten yapisik yasiyoruz olsam kac yazar:)) ikincide insan daha bi rahat oluyomus diyolla kismet:)

Ashleysan, izledim tabiyki hepsini korka korka:)) cok basarili bence de, zaten artik zombiye ete kana doyduk entrikalardan tirsar olduk:) cok sukur evimizin koridori yok ve kutu gibi minnak, koselere hakimim yoksa aman diyim:))

Sevgiler
Mork.

Unknown said...

koptum yaa :)