Tuesday, March 12, 2013

akilli kadin

Kadına şiddet konusunda söyledikleriniz nedeniyle eleştirildiniz, “Bazı kadınlar da kaşınıyor” demişsiniz...
- Kaşınıyor demedim, “Akıllı kadın dayak yemez” dedim. Aynı şeyi bir kez daha söylüyorum; akıllı kadın dayak yemez. Ama bunun altında ne yattığını, ne demek istediğimi anlayabilecek kapasitede insan olmadığını düşünüyorum. O yüzden de bir şey halledemiyorlar. Yıllarca da bu şiddet işiyle uğraşacaklar. Ancak benim düşündüğüm şekilde düşünülürse çare bulunur.
Sizin düşünceniz ne bu konuda?
- Akıllı kadın bir kere dayak yediyse, ikinci kez neden yesin ki? Önünde çok seçenek var. Mesela Mor Çatı, emniyet. Ki emniyetin de bu konuda dört dörtlük olmadığını düşünüyorum... Öte yandan akıllı kadın, Türk erkeğiyle evli olduğunu bilmeli. Türk erkeğinin belli bir çizgisi var. Tabii eğitimli olanlardan bahsediyorum. Bahsettiğim eğitim de aile içi eğitim. Okul eğitimi olanlar daha çok yapıyor bu işleri. Çok derin bir mesele bu. Akıllı kadının yapması gereken şeyler vardır, bu yüzden de dayak yememesi gerektiğini düşünüyorum. Ama bunu anlayabilecek kapasitede ne bir gazeteci ne de bir yazar var. 


demis HulyaAvsar roportajin bir kisminda. devamini okuyamadim. ben bu kadincagizin islak havlu bilemedin mese odunuyla dovulmesine karsi degilim, sanirim. acaba bahsettigi  kasinma fiili ve akilli kadin konsepti bu yazinin onca okul egitimi almis bana hissettirdikleriyle mi ilgili??

3 comments:

kuş uçuşu said...

o kadının beyninde et var, geçiniz.

Asortik Krep said...

Kendisinin dayak yediği söyleniyordu bir zamanlar İbrahim Tatlıses'ten. Çok akıllı olduğu için mi yemiş dayakları..?
Başka kadınlar ya da olaylar hakkında bol bol konuşup kendisi hiç bir şey yapmayan insanlara da ne desem bilmiyorum.

MorKoyun said...

egenlikte alinmistir belki:) genizetimiydi o yogusa??

okuyup egleniyoruz iste asort.cigim,bu aciklama gulerken dusunduruyor o ayri tabi:))